Pogorzelica

Pogorzelica jest urokliwą miejscowością wypoczynkową z letnim kąpieliskiem, położoną w malowniczym regionie Wybrzeża Rewalskiego, nad Morzem Bałtyckim. Czyste, piaszczyste plaże, przylegające do kąpieliska, ciągną się tutaj przez 200m linii brzegowej. Tutejsze, doskonałej jakości wody, wielokrotnie otrzymywały również odznaczenie Błękitnej Flagi. Pogorzelica to jednak nie tylko plaża, bowiem swój specyficzny, zdrowotny mikroklimat, miejscowość zawdzięcza pięknym i rzadkim, sosnowym borom bażynowym. W tutejsze zielone pejzaże wpisują się również jeziora Konarzewo i Liwia Łuża.

Nie brakuje tu dużych ośrodków wypoczynkowych, czy campingów. Turyści wybierać mogą również wśród bogatego zaplecza gastronomicznego. Jest to miejscowość idealna dla miłośników spokojnego wypoczynku, w naturalnym otoczeniu przyrody, którą warto podziwiać na przykład podczas przejażdżki Nadmorską Kolejką Wąskotorową.

 

LASY SOSNOWE W POGORZELICY:

Swój niepowtarzalny mikroklimat, Pogorzelica zawdzięcza przede wszystkim rosnącym na piaszczystych glebach lasom sosnowym. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, jakie zapewniają spacery po wydmach wśród wysokich sosen, warto również wspomnieć o ich korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Ich dobroczynne oddziaływanie na układ oddechowy znane jest od stuleci.

Już cyrulik Kazimierza Wielkiego zalecał swojemu władcy, spacery po rozgrzanych letnim słońcem lasach sosnowych, jako niezawodny środek na „uciążliwe charczenie i duszności”. W późniejszych czasach odkryto, że bliskość morza i duża zawartość jodu w powietrzu, jeszcze wzmaga leczniczą moc sosny. Dziś, cyrulik Kazimierza Wielkiego z pewnością także poleciłby Pogorzelicę.

JEZIORO LIWIA ŁUŻA:

Jezioro „Liwia Łuża” znajduje się w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał „Liwka”, który jest jednocześnie naturalną granicą pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś, jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958, kiedy to dwóch turystów wypłynęło z jeziora na pełne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąć przystań. Dziś Liwia Łuza jest rezerwatem ptactwa wodnego.

KOLEJKA WĄSKOTOROWA:

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres”, która wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO – stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu „PARYS” sprawia, że czujemy się jak w przeszłości.

Ciuchcia jeździ od czerwca do września, kilka razy dziennie, parowóz Parys natomiast prowadzi kolejkę w każdą Niedzielę. Poza sezonem, cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

OŚRODEK JEŹDZIECKI CZAHARY

W Pogorzelicy znajduje się ośrodek jeździecki, oferujący możliwość jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Istnieje możliwość jazdy po placu jak i w terenie. Galop po plaży to coś co naprawdę warto przeżyć.

Wydawca: Pogorzelica.pl

Wedding

Wesele nad Bałtykiem to fantastyczne przeżycie zarówno dla Młodej Pary, jak i dla Gości weselnych.

Serdecznie zapraszamy do organizacji tej niezapomnianej uroczystości w naszym Ośrodku. Zapewniamy kompleksową obsługę przyjęcia weselnego od 80 do 400 gości. W naszej ofercie znajdą Państwo: wyżywienie, noclegi, przygotowanie sali, dekoracje, dobór oprawy muzycznej i pomoc w organizacji wielu innych ślubnych atrakcji i formalności.

Polecamy nasz profil na facebooku oraz galerię, gdzie znajdą Państwo zdjęcia z przygotowywanych przez nas uroczystości.